WhatsApp
PAYLAŞ
KAYDIR

BLOG

Uluslararası ölçekte projeler için yeterli, güvenilir bir kuruluş olarak alanımızda ülkemizin bilgi ve deneyim birikimine katkıda bulunmaktır.

İç Mimari Proje Çizimi Nasıl Yapılır?

  • 110 Görüntüleme

Mimarim.net İç Mimarlık Ofisi, benzersiz iç mimari proje çizimi tasarlayarak mekanınızın ruhuna dokunmaktadır! Yeni nesil tasarımlar ve büyük fikirler için işte detaylar!

Her bireyin yaşama ve yaşam alanlarını tasarlama şeklinde kişisel bir zevk vardır ve başarılı bir mekan planlaması bunu iç mimari proje çizimine dahil eder. Ayrıca, iç mimari proje çizimi tasarlarken yaratıcılık ve rahatlık arasında bir denge sağlanması gerekmektedir. Mekanın görsel görünümü ilk bakışta müşterilerimizi cezbedecek şekilde olmasına da özen göstermekteyiz.

İç Mimari Proje Çizimi Nasıl Hazırlanır?

Özenli ve düşünceli bir mekan planlaması, yaşama ve çalışma şeklinizdeki büyük farkı ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle iç mimari proje çizimi için ilk aşama hangi mimarlık ofisiyle anlaşacağınıza doğru karar vermeniz gerekmektedir.

Maksimum potansiyelle verimli bir şekilde iç tasarımınızı şekillendirmek en önemli adımdır. Kişiler alanlarını planlamak ve şekillendirmek için muazzam miktarlarda para harcamaktadırlar. Hayalinizdeki Ofis Tasarımı, Konut & Villa Tasarımı, Cafe & Restaurant Tasarımı, Mağaza Tasarımı, Otel Tasarımı, Klinik Tasarımı, Fuar Stand Tasarımı projelerine ulaşmanıza yardımcı olacak faktörler için bir tutar belirlemek gerekmektedir. Fiyat belirlemek için mekanın analizi ile işe başlanmalı ve mekanın amacının iyice anlaşılması gerekmektedir. Hatalardan kaçınmak için ölçümler ve analizler iki kere kontrol edilmeli ve mekanın amacına karar verdikten sonra kat planına geçilmelidir.

Kat planı düzeni, çatısı olmayan bir mülkün kuşbakışı görünümünü gösteren bir iç mimari proje çizimidir. Kat planlarının özü müşterilerimizin mekanlar ile etkileşimlerini sağlayan bir özelliktir. 2 boyutlu veya 3 boyutlu olan kat çizimleri, bir odanın düzenini ve kapıların, pencerelerin ve duvarların konumunu göstermektedir.

 

 

Tüm bu aşamalara ek olarak iç mimari projesinin öncesinde sözleşme imzalanması gerekmektedir. Taraflar, fiyat ve tasarımı gerçekleştirme aşamasında hatasız ilerleme için sözleşme yapılmaktadır.

Mimarim.net İç Mimarlık Ofisi, nitelikli ekibi ile mekanınızın üretkenliği ve verimliliğini artıran mimari tasarımlar geliştirmek için çözümler sunmaktadır. İç mimarlık alanında öncü olan ve müşteriler için çok sayıda projeyi başarıyla gerçekleştirdik. İç mimari proje çizimi tasarlama ve hayata geçirme hayaliniz varsa lütfen bizimle iletişime geçin!

Sade Salon

Oturma Grubu

Salon Oturma Grubu

Sade Salon Tasarımı

01.
Copyright © 2021. mimarim.net Her Hakkı Saklıdır. kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.
ÜSTE ÇIK