WhatsApp
PAYLAŞ
KAYDIR

BLOG

Uluslararası ölçekte projeler için yeterli, güvenilir bir kuruluş olarak alanımızda ülkemizin bilgi ve deneyim birikimine katkıda bulunmaktır.

İç Mimari Proje Çizimi

  • 48 Görüntüleme

İç mimari proje çizimi, bir iç mekanın tasarımını ve düzenlemesini içeren bir süreçtir. Bu süreç, mekanın ihtiyaçlarını, beklentilerini ve hedef kullanıcılarını dikkate alarak, mekanın estetik görünümünü, işlevselliğini ve maliyetlerini optimize etmeyi hedefler.

İç mimari proje çizimi, bir iç mekanın tasarımını yapmak için birçok adımı kapsar. Öncelikle, mekanın kullanım amacı belirlenir. Daha sonra, mekanın yapısı ve ihtiyaçları incelenir. Bu adım, mekanın fiziksel özelliklerini, ısıtma, soğutma, aydınlatma, elektrik ve su gibi sistemlerini, mekanın yönetimi için gerekli olabilecek tüm özellikleri ve mekanın işlevselliğine uygun olacak şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirler.

Bu adımı takiben, mekanın tasarımı ve düzenlemesi planlanır. Bu, mekanın işlevselliği, estetiği ve maliyetleri optimize edecek şekilde mobilier, aksesuar ve dekorasyon seçimlerinin yapılmasını içerir. Bu adımda, mekanın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde duvar, zemin ve tavan kaplamaları seçilir. Bu adım, ayrıca mekanın düzenlemesi ve işlevselliği için gerekli olabilecek eklemeler ve değişikliklerin yapılmasını da içerebilir.

Son adım ise, mekanın tasarımı ve düzenlemesi için gerekli olabilecek teknik çizimlerin yapılmasıdır. Bu çizimler, mekanın işlevselliğini, estetiğini ve maliyetlerini optimize etmeyi hedefleyen tasarım ve düzenleme seçimlerinin uygulanması için gerekli olan bilgileri içerir. Bu çizimler, mekanın mobilya ve dekorasyon seçimlerini, duvar, zemin ve tavan kaplamalarını, eklemeleri ve değişiklikleri gösterir.

01.
Copyright © 2021. mimarim.net Her Hakkı Saklıdır. kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.
ÜSTE ÇIK