WhatsApp
PAYLAŞ
KAYDIR

BLOG

Uluslararası ölçekte projeler için yeterli, güvenilir bir kuruluş olarak alanımızda ülkemizin bilgi ve deneyim birikimine katkıda bulunmaktır.

Sehpa Seçimi İçin Kurallar (Her Alan için + 85 Favorimiz GÜNCELLENDİ)

  • 46 Görüntüleme

Bunun son zamanlarda pek çok kişinin baktığı bir gönderi olduğunu fark ettik, bu yüzden tekrar blogun başına koyalım dedik! Bir sehpa seçmek, nasıl yapılacağını içgüdüsel olarak bildiğinizi düşündüğünüz bir şeydir… ta ki bir sehpa bulana kadar. Bu nedenle, mükemmel kanepe eşleşmesini yapmak için hangi boyuta, şekle veya türe ihtiyacınız olduğunu tahmin etmek zorunda kalmamanız için bu yazıyı hazırladık. keyfini çıkarın.

Kahve masası. Çok işlevsel, çoğu zaman sonradan akla gelen bir şey. Kanepeler oturma odasının tüm ihtişamını alır ve kesinlikle bizi rahat ettirir. Ancak sehpa, oturma odasının beygiridir. İçeceklerimizi, uzaktan kumandalarımızı, sevdiğimiz teknolojik cihazlarımızı, değerli biblolarımızı ve iyi ya da kötü uzun bir günün sonunda paket yemeklerimizi tutar. Bazen bir tabure (yasal nedenlerle onaylamıyoruz, ancak ara sıra yaptığımızı inkar etmeyeceğiz), bir masa veya bir el işi masası olarak ikiye katlanıyor. Böylesine büyük, çeşitli bir işle, yeni bir yere taşınırken ve/veya yeniden dekore ederken aklınıza gelen ilk mobilya parçalarından biri olacağını düşünürsünüz… ama genellikle böyle değildir. 

Oturma odamız için mükemmel kanepeyi, mükemmel halıyı, mükemmel sandalyeleri seçmek için kaç saat harcıyoruz?...sadece eskiden Susan Teyze'ye ait olan elden düşme bir sehpayı atmak için mi? (yüreğine sağlık). Tamam, hepimiz kahve masası kimin umurunda rotasına gitmiyoruz. Birçoğunuz kesinlikle masa seçimi konusunda kafa yormuşsunuzdur, ancak bu senaryoların hangi tarafında olursanız olun, sehpa alışveriş departmanında biraz rehberliğe veya ilhama ihtiyacınız olabilir. Hangi boyut ve şekil, hangi kanepe boyutu ve şekli ile uyumludur? Karanlıkta bir atış gibi gelebilir, ama korkmayın, yardım etmek için buradayız. Bulabildiğimiz en iyi sehpaları (yuvarlak, kare, dikdörtgen, oval!) ve bir sehpa seçerken akılda tutulması gereken birkaç kuralı (şema ile) içeren bir alışveriş rehberi hazırladık.

İlk önce: kurallar. Sehpanız ve kanepeniz arasında ideal bir ilişki kurmak için elbette istediğiniz şekli ve boyutu kullanabilirsiniz, ancak burada akılda tutulması gereken bazı genel noktalar var :kanepenizin uzunluğunun yarısı kadar (ancak kabaca ⅔ uzunluğundan fazla değil) ve koltukla yaklaşık aynı yükseklikte oturmalıdır, 4 inç verin veya alın (yani, kanepeniz 90 inç uzunluğunda ve 20 inç uzunluğundaysa, şekli ne olursa olsun, yaklaşık 45 ila 54 inç genişliğinde ve 16 ila 24 inç yüksekliğinde bir şey aramalısınız). Bununla birlikte, şezlonglu bir bölmeniz varsa ve masanız, kanepe şeklinin oluşturduğu açık L şekli içinde gidiyorsa, bu 1/2 ila 2/3 yönergesi, koltuğun uzunluğu yerine sadece yatay koltuğun uzunluğu için daha iyidir. kanepenin tam uzunluğu. İşte size ne demek istediğimizi gösteren hızlı bir grafiğin yanı sıra ideal şekillerin kanepe konfigürasyonudur.

Oturma odasına özgü daha fazla ipucu için,  bir masa etrafında ne kadar alana ihtiyacınız olduğu, halı boyutu kuralları, aydınlatma yönergeleri ve daha fazlası gibi tonlarca süper yararlı ipucunu incelediğimiz bu gönderiye bakalım

Doğru boyutu ve şekli bulduktan sonra, daha çok alanınız için doğru tasarım seçimini yapmakla ilgilidir. Dikdörtgen ve oval şekilli sehpalar, ne tür bir akış aradığınıza bağlı olarak neredeyse değiştirilebilir - aynı şey yuvarlak ve kare için de geçerlidir. 

01.
Copyright © 2021. mimarim.net Her Hakkı Saklıdır. kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.
ÜSTE ÇIK