WhatsApp
PAYLAŞ
KAYDIR

SIK SORULAN SORULAR

İletişim formu doldurmadan önce hakkımızda ve sık sorulan sorular bölümünde, aradığınız sorunun cevabını bulamadığınıza emin olunuz.

SIK SORULAN SORULAR

Hangi tasarım stilini benimsediniz?

İşin teknik tarafına baktığınızda, iç mimarların hemen hepsinin güncel teknolojiyi ve trendleri takip eden uzmanlar olduğunu görebilirsiniz. Peki ya, işin estetik boyutunda durum nasıl? İç mimarlar genel dekorasyon prensiplerini çok iyi bilmelerine rağmen, bazı stillere daha yatkın olabilirler. Kimi iç mimar klasikrustikkırsal türü stilleri tercih ederken, kimisi modern, çağdaş, minimalist gibi stillerde daha başarılı olabilmektedir. Bu durum deneyimden ziyade, iç mimarın kendi kişisel beğenileri ile alakalı bir durumdur.

Hangi okuldan, nasıl bir eğitim almış?

İç mimarlar sıklıkla dekoratörlerle karıştırılsa da, aslında iki meslek arasında bazı farklar vardır. İç mimarlık, bir yapı içerisindeki iki mekanı birbirine konumlandırmak gibi kaba inşaat işlerini de, mobilya, aydınlatma ve aksesuarların seçilip konumlandırılması gibi ince işleri de içeren çok kapsamlı bir disiplindir. 

İç mimarlar üniversitelerin ilgili bölümlerinden dört yıllık lisans eğitimlerini alarak mezun olan ve inşaat konusunda teknik birçok bilgiye de sahip kişilerdir. İç mimarlar için bir mekanın yalnızca göze hitap etmesi yeterli değildir, aynı zamanda mekanın işlevsel, ergonomik ve uzun ömürlü olmasını da hedeflerler.

Elbette birçok dekoratör de oldukça yetkin ve deneyimlidir ancak kapsamlı bir çalışmayı teknik konularda da, estetik konularda da eğitim almış birine teslim etmek daha uygun olacaktır.

Neden ekibinizde birden çok mimarlık sektörünyle çalışan var?

Bunun başlıca sebebi sizlere daha kaliteli bir hizmek suna bilmektir.Örnegin sizlerden villa projesini aldıgımızda dış cephne için mimarlarımız Peyzaj'ı için Peyzaj mimarimiz içi içinde iç mimarlarımızda kusurusuz bir proje yapma amacındayız.

Neden sizleri seçelim?

Çünkü sizlere hayal ettiginiz ev,ofis,hastane fibi mekanları dizayn etmekte kendimize güveniyoruz ve yaptıgımız işler doğrultusunda daha uygun çalışıp size maddi ve manevi olarak rahatlatiyoruz.

Sizin beğenilerinize uygun bir çalışmayı birlikte nasıl kotarabilirsiniz?

İç mimarın elbette kendine özgü bir stili olacaktır ancak görüştüğümüz iç mimar sizin kişisel ihtiyaçlarınızı ve beğenilerinizi de göz önünde bulundurarak, kendi bilgisi ve deneyimi ışığında bir çalışma yapmaya açık mı? Buna ek olarak, elinizde halihazırda mevcut olan ve sevdiğiniz mobilyaları ya da başka eşyaları kullanarak tasarım yapabilir mi?

Ayrıca, yerel bir iç mimar ile çalışmak her zaman doğru bir yaklaşımdır çünkü bölge konusunda en yetkin bilgiye sahip olan kişiler her zaman için çalışmalarını o bölgede yoğunlaştıran kişilerdir. Hem yerel bürokrasi konusunda tecrübeli hem de bölgede yaygın olarak kullanılan malzemeler konusunda bilgili olurlar.

01.
Copyright © 2021. mimarim.net Her Hakkı Saklıdır. kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.
ÜSTE ÇIK